sobota, 11 marca 2017

Staszic Open 2017 – 27

Scramble: R' U' F R2 U' F2 D' F2 R2 B2 D2 R2 F' D R' B F2 L D' R2 B2 D F2 R' U' F

Całkiem przyjemny scramble. Od razu rzuca się w oczy krawędź FL i parę innych krawędzi połączonych ze środkami. Na inwersji wygląda to jeszcze lepiej, więc w ten sposób zaczynam.

Na inwersji
Przygotowanie 2x2x2 wokół rogu FDL. Prosty czteroruchowy blok, jednak nie wykonuję ostatniego ruchu, żeby przygotować kontynuację.
L' F D'
W tym momencie widać, że ruch B tworzy parę, natomiast wcześniej zachowuję jeszcze krawędź na RB.
R2 B
Następnie łączę parę z zachowaną krawędzią.
L2 R2 U2
Teraz chyba najważniejszy fragment rozwiązania. Zauważam parę powstałą na FLU+FL i składam ją z krawędzią na RD.
R2 F U' F'
Ustawiam wszystkie zbudowane bloki.
L' U2 R'
Szczęśliwie jeszcze jedna para (URF+UR) wpadła na swoje miejsce i dzięki temu został do rozwiązania trzycykl rogów i trzycykl krawędzi.

Po odwróceniu mój szkielet jest następujący: R U2 L F U F' R2 U2 R2 L2 B' R2 D F' L (15)
Niestety nie znalazłem żadnych rozsądnych insercji. O ile na rogi trafiały się skracające 2 ruchy, to na krawędzie nic sensownego nie potrafiłem znaleźć. Na szczęście zauważyłem, że dwoma ruchami można zasetupować 3CE do rozwiązania komutatorem na parach.

Na normalnym
Setup do 3CE:
F2 B'
Komutator na parach [D, R' F R]:
D R' F R D' R' F' R
Cofnięcie setupu:
B F2

Rozwiązanie: R U2 L F U F' R2 U2 R2 L2 B' R2 D F' L F2 B' D R' F R D' R' F' R B F2 (27)


Przez pozostały czas próbowałem znaleźć zupełnie inne rozwiązanie, oparte o orientację krawędzi w początkowej fazie, jednak nic konkretnego z tego nie wyszło. Być może mogłem zamiast tego spróbować znaleźć rozwiązanie szkieletu jako insercję 3CE z setupem. Swoją drogą najlepsze rozwiązania, jakie podaje Insertion Finder mają 24 ruchy i opierają się na 10-ruchowych komutatorach na krawędzie wykonanych w trakcie komutatora na rogi, przykładowo: R U2 L F U F' R2 U2 R2 L2 B' (R' B (B' R B R' L U' R' U R L') L2 B' R B L2 B') R2 D F' L. Przy moim poziomie umiejętności nie miałbym szans na ich znalezienie – chociażby z tego powodu, że zazwyczaj nawet nie biorę pod uwagę 10-ruchowych komutatorów podczas szukania insercji na krawędzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz